Mahmudiye MYO'da Yaşam

MESLEK YÜKSEKOKULUMUZDA YAŞAM

Meslek Yüksekokulumuzda öğrencilerimizin,  mesleki öğrenimlerini geçirmeleri ve iki yıl içinde hayatlarını idame edecekleri bir meslek sahibi olmalarını sağlamak için , akademik ve idari personeli haftanın 7 günü, günün 24 saati üzerlerine düşün tüm görevleri büyük bir keyifle yerine getirmektedirler. Öğrencilerimizin Meslek Yüksekokulumuzda zamanlarını var olan imkanlarımızı en üst seviyede kullanabilmelerini hedefleyerek geçirmelidirler. Bu arada öğrencilerimiz derslikler, at bakım ve biniciliki uygulama tesisi, yatakhaneler, kafeterya ve oyun alanlarında birbirleriyle uyum ve neşeyle zamanlarını geçirmeleri okul yönetimi olarak bizlerin en büyük amacıdır. 

Teorik dersler: Tüm derslerin sadece % 20-25' dersliklerde ve teorik olarak geçmektedir. Derslerin tamamı atçılık konusunda öğretim üyeleri, antrenör öğretim görevlileri yada meslek uzmanlarınca yürütülür. 

Uygulamalı Öğretim: Derslerin % 75-80'i  okula ait 90 000 m2'lik At Bakım ve Binicilik Uygulama Tesisinde, okulun kendine ait farklı ırklardan farklı niteliklerde 16 atı ile gerçekleşmektedir. 

Her 2-3 öğrenciye ortalama  1 at düşecek şekilde uygulamalı dersler  düzenlenmektedrir. Uygulamalı dersler sayesinde öğrencilerin mezun olana kadar mesleki tecrübelerini arttırmaları okulun temel öğretim amacıdır. 

Yatakhanelerin kullanımı: Okulun kendine ait olan 35 yataklı öğrenci yatakhanesi kişi başı her yıl belirlenen yaklaşık 90.00 TL aylık ödeme tutarıyla kullanılabilmektedir. Odalar 2, 3 ya da 4 kişilik olabilmektedir. çarşaf, yastık, battaniy, nevresim takımı okulumuz tarafından verilmekte ve her iki haftada bir nevresim takımları değiştirilmektedir. 

Sosyal tesis: Kafeterya, yemekhane ve televizyon odasının bulunduğu B Blok üç katlı olup en kat öğle yemeklerinin yendiği yemekhanenin bulunduğu alandır.  Burada otomatik çamaşır makinesi öğrencilerin giysilerinin yıkanmasına hizmet vermektedir. Kullanımı ucretsizdir. Her öğrenci kendi deterjanını kullanmaktadır. 

Oyun salonları: Sosyal tesis içinde öğrencilerimizin boş zamanlarını birlikte geçirmeleri için okulumuz tarafından tavla ve benzeri oyunlar için masalar yerleştirilmiştir. Bilardo masası, masa tenisi, televizyon ve PS4 oyun konsolu ve çeşitli oyunlar öğrencilerimizin zamanların eğlenceli geçirmelerini sağlamak amacıyla kullanıma hazır tutulmaktadır. 

Yemekhane: Okulumuzda öğle yemekleri anlaşmalı yemek firması tarafından verilmektedir. Aylık yaklaşık 30 TL ile öğle yemeğinde 4 kap yemek hizmeti verilmektedir. Yemekler firma tarafından B Blok zemin katta yer alan yemek salonuna öğleyin 12:00 'da getirir ve dağıtımı yapılır. Ödemeler aylık olarak alınır. 

A Blok İdari Bina: Meslek Yüksekokul yönetimi, öğretim üyeleri, dersliker, 95 kişilik konferans salonu (aynı zamanda öğrenciler tarafından sinema gösterimleri de yapılmaktadır), 15 bilgisayarla donanmış bilgisayar odası ve İnternet salonu ( 15 bilgisayar 2015 Haziranında yenilenmiştir. Her bir terminal ayrı ayrı yüksek hızlı servera bağlanarak yüksek performanslı sistem kurulmuştur), okul içinde 24 saat  kablosuz internet öğrencilerimizin kullanımına sunulmuştur. Derslik ve laboratuvarlarda internet ve projeksiyon derse giren öğretim üye ve elemanlarının kullanımına sunulmuştur. Zemin katta kafeterya yer almaktadır. Çay ve benzeri ihtiyaçlar okul personelince hizmet edilmektedir. 

At Bakım ve Uygulama Tesisi: Öğrencilerimizin mesleki öğrenimleri için uygulama yaptıkları tesis içinde At Barınakları, 1800 m2 kum zeminli kapalı at biniş alanı (kapalı manej), 1000 m2 kum zeminli açık manej, öğrencilerimizin kullabileceği WC ve DUŞ lar, hazırlık odaları, kafeterya ve okulumuza ait 350 m'lik kendi idman pistimiz yer almaktadır. Atlı Terapi ve Rehabilitasyon merkezi ise tesis içinde ülkemiz genelinden ulaşan ihtiyaç sahiplerine haftanın en az 2 gününü  hizmet verilmektedir. 

Tesis Nöbeti: Öğrencilerimiz her gün sırayla tesiste atların beslenme ve bakımlarında sorumlu olmaktadırlar. Okulumuz Nalban ve seyislerinin yanında öğretim görevlileri denetiminde öğrencilerimiz her gün sırayla tesisin düzeni ve atların bakımları konusunda belirenen işleri uygulamaktadırlar. 

Öğrencilerin kişisel giysi ve malzemeleri: Tüm öğrencilerimiz at bakımı ve tesis içindeki çalışmalarda tulum ve su geçirmez çizme giymektedirler. Bu sayede günlük giysileri zarar görmemekte ve kişisel bakımları ile giysilerinin temizlikleri konusunda daha uygun bir çalışma düzenine sahip olmaktadırlar. Tulum ve binicilik giysileri her yıl öğrenciler tarafından birinci sınıfın birinci döneminde yapılan organizasyonla temin edilmektedirler. Tulum ve çizme maliyetleri yaklaşık 55,00-85.00 TL civarındadır. Tulumlarının tek parça olmalıdır. Çizmeler tabanı keçe kaplı, silikonlu esnek , yüksek konçlu olmalıdır. 

Sosyal Etkinlikler: Okulumuzda yılda ortalam 6-8 faaliyet yürütülmektedir Merkez kampüste yürütülün etkinliklere üniversite rektörlüğünün daveıtilisi olarak katılınmaktadır. okulumuzun mesleki uygulama tesisi Haftanın bir günü okul dışı ziyaretçilere açılmıştır. Rehabilitasyon tesisine hafta sonu ihtiyaç sahipleri gelmekte ve öğrencilerimiz uygulamalara katılarak tecrübe kazanmaları sağlanmaktadır. Her bahar Kampüste gerçekleşen bahar şenliklerine  ve nevruz bayramına tüm öğrenci  ve personelimizle katılınmaktadır. Ulaşım üniversitemiz otobüsleriyle sağlanmaktadır. Her oğretim döneminde   Anraka, izmir, İstanbul,da yer alan ülkemiz atçılık tesislerine mesleki teknik geziler düzenlenmektedir. Panel, konferans ve senminerler ile meslek bilgileri 

Görseller

1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1

Etiketler

Web Tasarım | Eskişehir Web Tasarım