MMYO Hakkında

MMYO Hakkında

OKULUMUZUN TÜM ÇALIŞMALARI ATÇILIK ALANINA VE İLGİLİ SEKTÖRLERE GÖRE YÜRÜTÜLMEKTEDİR.

Okulumuz ülkemiz atçılığına nitelikli insan kaynağı yetiştirmek amacıyla 2007 Nisan’ında kurulmuştur. 

Kadrosu 1 Doçent Doktor, 1 Doktor Öğretim Üyesi, 2’si Uluslar arası nitelikte olmak üzere 4 Antrenör Öğretim Görevlisi Antrenör, 2'si 1. Kademe Antrenör olmak üzere 2 öğretim Görevlisi Doktor,  1 Öğretim Görevlisi, 1 Veteriner Hekim Öğretim Görevlisi Doktor, 1 Nalbant, 2 Seyis, 3 idari ve 3 hizmet personeli, 9 güvenlik elemanından oluşmaktadır.

Mesleki öğretim programımızın TEORİK DERSLER’i projeksiyonla donatılmış sınıflarda, anatomi laboratuarında, 17 bilgisayarlık derslikde ve 90 kişilik konferans salonunda yürütülmektedir. Mesleki kütüphanemizde 350  yazılı kaynak bir araya getirilmiştir.

Okulumuzda her iki öğrenciye bir at verilmektedir. 

UYGULAMALI DERSLER öncelikle okulumuza ait 90 dönüm arazisinde yer alan At Bakım Eğitim ve Uygulama Tesis’inde gerçekleştirilmektedir.  Bu tesis mesleki öğrenim için tasarlanmış 2800 metrekare kapalı alanlı içinde 1800 metrekarelik kum zeminli kapalı manej, kafeterya, 13 atlık tavla, bay ve bayanlar için hazırlık odaları, mutfak, wc ve duşlar ile 450 metrekarelik kapalı alana sahip10 atlık  at tavlası ve at bakım alanları  barındırmaktadır.  Arazi içinde 350 m uzunluğunda bir idman pisti, starting box ile donatılmıştır. 20m X 40m ölçülerinde kum zeminli bir açık manej ile her biri yaklaşık 4 dönümlük 4 adet padok atların serbest dolaşımları için tasarlanmıştır.  Atlar için padoklar bulunan arazi içinde aynı zamanda engelliler ve ihtiyaç sahipleri için Atlı Terapi ve Rehabilitasyon merkezine de sahiptir.

Öğrencilerimizin barınma ihtiyaçları için 35 yataklı öğrenci yatakhanemiz kullanıma hazır tutulmaktadır. Sosyal ihtiyaçlar için PS4 oyun konsolu,  televizyon ve oyun salonu, masa tenisi ve bilardo masası, kafeteryalar öğrencilerimizin hizmetindedir. 

Okulumuzun Kontenjanı 30 öğrencidir. Sayının azlığı mesleki öğrenim kalitesi için bir zorunluluktur.